Question of the Day

August 29, 2014 achieverspointnikhilgupta Ivy Zone

An apple and an orange cost $9. An apple and a banana cost $7. An orange and a banana cost $10. How much does an apple cost alone?

Possible Answers
Selected Possible Answer

a) 10
b) 6
c) 2
d) 4
e) 3


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by WordPress. Designed by elogi.